USTÁJENÍ KONÍ

Na rodinné farmě Lugano bereme všechny koně za vlastní. Proto nám nejvíce záleží na jejich psychické a fyzické pohodě. Toto je základní výčet služeb, které jsou pro nás samozřejmostí.

Boxy


Zděná stáj nabízí kovové boxy s výdřevou o rozměrech 3,3m x 3,6m, které jsou pro koně vybaveny gumovými rohožemi, vyhřívanou napáječkou s dopoušěním, žlabem a držákem na liz. Vnější strana boxů je vybavena držákem na sedlo, deky a sušákem dek. Bezpečnostní zavírání.

Stelivo


Aktuálně má většina koní granulovanou slámu, která je vysoce kvalitní podestýlkou bez bakterií a plísní. Výborně saje vlhkost a nezapáchá. Bezprašnost steliva umožňuje komfort pro koně citlivé nebo dušné. Každodenní udržování podestýlky tvoří pro koně příjemené a čisté prostředí v jejich boxech. Stelivo se u nás určuje po dohodě s majitelem, dle indivoduálních potřeb koně tak, aby každý kůň měl co největší komfort. :-)

Výběhy


Bezpečnost je pro nás na prvním místě! Proto je celý areál farmy oplocen. Výběhy z elektrického hrazení jsou pak rozděleny tak, aby vyhovovaly na míru koním, kteří v nich tráví svůj "volný čas". Členitý terén, voda, v případě potřeby seno, prostor pro válení s pískovým povrchem, místo pro drbání apod. Složení stáda ve výbězích je přizpůsobeno povaze koní a požadavkům majitelů.

Jízdárna a kruhovka


V areálu je k dispozici osvětlená jízdárna o rozloze 36m x 60m a nově krytá kruhová jízdárna o průměru 18,5m. Profesionální pískový povrch s vlákny a geotextilií. Jízdárna je vybavena skokovým materiálem. Po práci s koněm je samozřejmostí možnost osprchování v mycím boxe.

Krmení koní

Pastva, dostatek kvalitního sena a přístup k čisté vodě. Součástí péče o koně je příkrm 2x denně. Složení krmné dávky si určuje majitel.

Zázemí pro jezdece


Každý jezdec má k dispozici ve vytápěné šatně vlastní zamykatelnou skříňku. V sedlovně držák na sedlo, hák na uzdečku a úložný prostor pro další jezdecké potřeby. Dále sociální zařízení a sprcha a venkovní posezení. Sušák na deky je součástí výbavy boxů.